1 funt szterling = PLN
Pogoda w
Luton
+19°C
Dzisiaj jest: 20.9.2019
polski-fryzjer-bedford MT-170x200px(bedfordpl) CICHY PHOTOGRAPHY      
pcla new  SHA baner

Polak z Luton ukarany za wyrzucanie odpadów na terenie National Trust

ashridge estateBrakiem znajomości prawa, fantazją, a także częściową amnezją wykazał się nasz rodak – Marek Litwiński, lat 38, zamieszkały przy Highbury Road w Luton. W połowie marca mężczyzna wyrzucił cztery worki odpadów budowlanych na terenie Ashridge National Trust Estate w hrabstwie Buckinghamshire. Teraz, wyrokiem sądu, jego postępowanie kosztować go będzie w sumie £1,625.

Sąd Wycombe Magistrates Court uznał Polaka winnym popełnienia przestępstwa w zeszłą środę, 24 czerwca.

Marek Litwiński pozostawił śmieci na terenie należącym do National Trust (to brytyjska organizacja zajmującą się ochroną zabytków i przyrody) w dniu 15 marca 2015, w krzakach, nieopodal strefy parkowania. Odpady zostały odnalezione przez wolontariuszy pracujących na rzecz organizacji. Całość posprzątano na koszt National Trust, a incydent zgłoszono do Waste Partnership for Buckinghamshire.

Tam ustalono, że odpady należą do jednej z firm budowlanych w Luton. Kiedy zapukano do jej drzwi z prośbą o wyjaśnienie sprawy, okazało się, że przedsiębiorstwo posiada kilka sposobów na legalne i w pełni autoryzowane pozbycie się śmieci, z których korzystać mogą pracownicy. Dodatkowo, każdy van firmowy wyposażony jest w system śledzenia, dzięki któremu bez problemów wykryto, że to właśnie Polak jest odpowiedzialny za feralny wyjazd i zostawienie worków w Ashridge.

Litwiński spotkał się ze śledczymi z Waste Partneship for Buckinghamshire w Dunstable i przyznał się do złożenia śmieci. Jego wyjaśnienia wzbudziły wątpliwości. Polak stwierdził, że wyjął worki z vana, aby dostać się do papierosów, które zostawił w swojej kurtce – nie potrafił już jednak wytłumaczyć, dlaczego nie włożył śmieci z powrotem do auta i dlaczego pozostawił je w krzakach, w znacznej odległości od vana.

Meżczyzna przyznał ponadto, że zdaje sobie sprawę, iż takie śmiecenie jest również nielegalne w Polsce.

Litwiński, w rezultacie postępowania i sprawy sądowej, założonej przez Buckinghamshire County Council na wniosek Waste Partnership for Buckinghamshire, musi zapłacić za koszt sprzątania pozostawionych śmieci (£800), pokryć koszty oskarżenia (£745) i uiścić tzw. victim surcharge (£80) – czyli w sumie zapłacić £1,625.

 

Komentarze   

0 #1 jozka z buzka 2016-08-10 22:52
I dobrze! Kara I tak zbyt mala
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
DOMPOLSKI BANER
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !
ABC