1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 4.8.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Polecane na weekend w Peterborough (13-14 grudnia)

your weekend starts hereCoraz bliżej Boże Narodzenie i chociaż musimy poczekać na nie jeszcze niespełna dwa tygodnie, to atrakcje rozpoczynającego się weekendu są już w stu procentach świąteczne. Może to i dobrze – w końcu okres świąteczny jest przecież bardzo przyjemny. Dajmy się zatem ponieść magii świąt już teraz i spędźmy dwa najbliższe dni w przemiły sposób.

Na Christmas Fair w otoczeniu przyrody zapraszają organizatorzy z Ferry Meadows Country Park, w sobotę, 13 grudnia, w godzinach 11.00 – 15.00. Wśród przygotowanych niespodzianek świąteczny targ, kolędowanie, świąteczne pożywienie i napoje oraz mnóstwo zajęć dla najmłodszych. Wstęp bezpłatny, oprócz skorzystania z niektórych atrakcji na miejscu.

W samym sercu Peterborough, na Cathedral Square, od kilku dni możemy podziwiać piękne, miejskie iluminacje – natomiast od środy, 10 grudnia, czeka na nas targ świąteczny. Jak zwykle, rozstawione zostały namioty i stoiska z podarunkami oraz pięknymi przedmiotami na sprzedaż. Być może znajdziemy tam oryginalny prezent świąteczny dla bliskiej osoby? W tym roku skosztujemy także pysznego jedzenia, m.in. kuchni angielskiej i hiszpańskiej. Targ otwarty będzie każdego dnia do 23 grudnia.

Kiedy już będziecie w centrum w sobotę, to koniecznie zajrzyjcie do Queensgate, gdzie w godzinach 10.00 – 14.00 z koncertem kolęd i świątecznych piosenek wystąpi Salvation Army Band.

A jeśli w sobotę, całkiem przypadkiem, zobaczycie tłum złożony z około 200 świętych Mikołajów, to możecie być pewni, że jesteście świadkami wielkiego Santa Pub Crawl czyli świątecznej rundki po pubach. Wszystko w charytatywnym celu, aby zebrać fundusze na rzecz hospicjum w Peterborough. Każda osoba może kupić bilet w cenie £10 i stawić się o 15.30 w Brewery Tap (Westgate). Tam dostanie stój Mikołaja na przebranie. A potem już tylko wędrowanie od pubu do pubu, gdzie czeka dobre piwo, smaczne jedzenie i inne atrakcje. Trasa: North Street Bar, The Solstice, The City Club i na sam koniec Charters, gdzie uczestnicy wędrówki będą mogli przetańczyć całą noc. Więcej szczegółów o wydarzeniu znajdziecie na www.grasshopperproductions.co.uk

A w nocy z sobotę na niedzielę, na niebie będzie można gołym okiem zaobserwować deszcz meteorytów, więc pamiętajmy – głowy w górę!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC