1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 30.3.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Urząd w Peterborough sprzeciwia się budowie miniaturowej kolejki w Yaxley

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo poczekamy na odrodzenie jednej z największych atrakcji w Peterborough – miniaturowej kolejki, która przez 20 lat bawiła pokolenia dzieci i dorosłych przy Thorpe Hall.

Kolejka została na stałe zamknięta ponad dwa lata temu, gdy organizacja charytatywna Sue Ryder postanowiła o innym wykorzystaniu terenu. Zarządzające atrakcją The Peterborough Society of Model Engineers spędziło dużo czasu na poszukiwaniu nowej, idealnej lokalizacji. Gdy takie miejsce udało się odnaleźć, plany ponownego otwarcia kolejki skutecznie pokrzyżowali urzędnicy.

Tor kolejowy o długości półtora kilometra, po którym jeździłyby mini kolejki wraz z pasażerami miał powstać na dużym obszarze ziemi, należącym do O&H Hampton, przy London Road w Yaxley. Okazało się jednak, że już wcześniej ten teren zarezerwowano w ogólnym planie rozbudowy Great Haddon na potrzeby stworzenia otwartej i zielonej przestrzeni dla mieszkańców. Pociągowa rozrywka natomiast musiałaby zostać ogrodzona. Argumentując swoją decyzję urzędnicy dodatkowo stwierdzili, że stworzenie kolejki stoi w sprzeczności z bezpieczeństwem drogowym oraz ogranicza buforową strefę, dzielącą Yaxley od Peterborough.

Członkowie The Peterborough Society for Model Engineers nie kryją swojego smutku, spowodowanego odmową departamentu planowania przestrzennego w urzędzie.

- Z przykrością informujemy, że Peterborough City Council odrzucił nasz wniosek. Całe trzy lata zajęło nam dojście do tego etapu projektu... czy jest ktoś, kto może użyczyć nam kilka akrów ziemi? – pytają z rozżaleniem w swoim oświadczeniu – Jestesmy rozczarowani tą decyzją, ale mamy nadzieję, że wspólnie z urzędem uda sie znaleźć nowe miejsce dla naszej kolejki.

Jeśli się to uda – projekt zamontowania miniaturowej kolejki na stałe pochłonie około £60,000.

Póki co, stowarzyszenie dysponuje przenośnym torem o długości 100 metrów, który umożliwia przejażdżki na różnego rodzaju festynach i wydarzeniach na swieżym powietrzu.

Warto, aby kolejka znalazła w końcu swój nowy dom. Wtedy mieszkańcy Peterborough oraz turyści, przyjeżdżający do naszego miasta, będą się mogli bawić na przykład tak:

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC