1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 21.1.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Kara dla Polaka, nieuprawnionego handlarza złomem, wymierzona przez sąd w Peterborough

sad peterborough 8Peterborough Magistrates’ Court nakazał polskiemu handlarzowi zapłacić ponad £800 oraz zakazał mu prowadzenia pojazdów na okres sześciu miesięcy – to kara za próbę handlu złomem bez odpowiedniego pozwolenia. Michał Grabowski ma 31 lat i mieszka przy Lawrence Place w Newark. Grabowskim zainteresowano się, gdy ten nie dostarczył na wezwanie oficjalnej dokumentacji, m.in. Waste Carriers Certificate po tym, jak inspektor zobaczył jego próbę handlu złomem w dzielnicy Hampton Hargate w Peterborough.

Peterborough City Council wysłał kilka pism do Polaka, prosząc o przesłanie dokumentów, potwierdzających jego prawo do pracy w charakterze handlarza. Listy zostały zaadresowane do miejsca, które widniało w danych Grabowskiego w DVLA.

Okazało się, że w międzyczasie Polak zdecydował się na zmianę adresu zamieszkania, ale urząd – dzięki współpracy z Newark and Sherwood District Council – zdołał zlokalizować nowe miejsce pobytu. Kolejne listy zostały wysłane do Grabowskiego i po raz kolejny adresat pozostawił je bez odpowiedzi.

Grabowskiemu zaoferowano możliwość zapłaty grzywny, zwalniającej go z dalszej odpowiedzialności za popełnione przestępstwa, ale Polak zignorował propozycję i nie podjął próby mediacji. Tylko raz skontaktował się z urzędem, zostawiając swój numer telefonu, aby przedyskutować całą sprawę. Później już niestety nie odbierał telefonów i nie reagował na pozostawiane mu na skrzynce głosowej wiadomości.

Sprawa trafiła zatem do sądu i wystawiono nakaz aresztowania.

Wyrok został wydany w środę, 4 lutego. Obok kary finansowej, sąd w Peterborough postanowił również o kilkumiesięcznym odebraniu prawa do prowadzenia pojazdów, gdyż Grabowski w swoich nielegalnych działaniach używał samochodu.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC