1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 4.7.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Wyjątkowy pokaz w klubie filmowym „Frame” w Peterborough

smierc rotmistrza pileckiego frameTo będzie wyjątkowa projekcja w klubie filmowym „Frame” w Peterborough – dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, pan Adam Cyfka, pod patronatem klubu, zaprasza na widowisko teatralne „Śmierć rotmistrza Pileckiego”. Przedstawienie zaprezentowane zostanie w dniu 6 marca, o godzinie 19.30, w The Beehive Community Centre przy St. Martins Street (PE1 3BD).

Widowisko, wyprodukowane w 2006 roku, wyreżyserował Ryszard Bugajski. W rolach głównych zobaczymy Marka Probosza, Marka Kalitę, Andrzeja Czernika oraz Gabrielę Muskałę. W Peterborough będzie możliwość zobaczenia polskiego przestawienia z angielskimi napisami.

Rzecz opowiada o losach polskiego bohatera narodowego, rotmistrza Witolda Pileckiego. Akcja rozgrywa się w trzech miejscach w Warszawie: na sali sądowej, w podziemiach więzienia na Rakowieckiej oraz w celi Pileckiego. W dramacie zostały przedstawione trzy ostatnie lata rotmistrza, o których on sam miał się wyrazić: "Oświęcim to była igraszka". Były żołnierz AK był torturowany, niesprawiedliwie osądzony, a następnie zamordowany. Autor dramatu ukazał pośrednio losy innych prześladowanych: Tadeusza Płużańskiego, Marii Szelągowskiej, Ryszarda Jamontta-Krzywickiego.

Po projekcji pan Adam Cyfka zaprasza do dyskusji. Kawa i herbata oraz popcorn będą dostępne za darmo. Alkohol - we własnym zakresie. Cena biletu: dotacja (koszty wynajmu, licencji). Darmowy parking.

Informacje: Agnieszka Sobieraj
Tel. 07707604245
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

smiercrotmistrza

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC