1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 30.3.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

ZMIANY W REZYDENTURZE!

rezydenturaPrzed nami ważne zmiany w procesie uzyskiwania rezydentury w UK oraz ostatni moment, aby złożyć stosowną aplikację bez dodatkowych opłat! Po dniu 6 kwietnia, rozpatrzenie sprawy o rezydenturę będzie wiązało się z poniesieniem kosztów w wysokości 55 funtów. Oprócz tego, wszystkie towarzyszące aplikacji dokumenty napisane w języku obcym, będą musiały być przetłumaczone na angielski. Więcej szczegółów podaje biuro doradczo-księgowe Temida z Peterborough:

Brytyjska rezydentura, czyli residence permit, to oficjalne potwierdzenie prawa do przebywania i podejmowania pracy na terenie Wielkiej Brytanii.

Istnieją dwa rodzaje rezydentury:

- rezydentura tymczasowa (temporary residence permit) - przyznawana na okres maksymalnie 5 lat, przysługuje po przepracowaniu przynajmniej roku na terenie Wielkiej Brytanii.

O status rezydenta tymczasowego może ubiegać się każdy obywatel Unii Europejskiej po przepracowaniu pełnego roku w Wielkiej Brytanii (ewentualna przerwa w zatrudnieniu w tym okresie nie może przekroczyć łącznie 30 dni). Trzeba mieć na to dowody w postaci payslipów czy innych dokumentów. Wyjątkiem są osoby samozatrudnione, które o rezydenturę tymczasową mogą się starać bez obowiązku 12-miesięcznego zatrudnienia. Prawo do rezydentury przysługuje również studentom oraz emerytom.

- rezydentura stała (permanent residence permit) - dożywotnie prawo pobytu i podejmowania zatrudnienia, przysługuje po minimalnie 5 latach przebywania w Wielkiej Brytanii.

Rezydenturę stałą możemy uzyskać po 5 latach legalnego pobytu i pracy w UK. W ciągu tych 5 lat należy legalnie pracować, prowadzić działalność gospodarczą lub studiować na terenie Wielkiej Brytanii. Sformułowanie "nieprzerwanie" oznacza, że każdego roku w ciągu 5 lat trzeba przebywać na terenie Wielkiej Brytanii, co najmniej 6 miesięcy. Aczkolwiek pojedyncza absencja nawet do 12 miesięcy spowodowana ważnymi powodami takimi, jak: ciąża, studia, poważna choroba, nie będzie miała wpływu na prawo do uznania stałej rezydentury.

Jakie są korzyści wynikające z faktu posiadania brytyjskiej rezydentury?

- Rezydentura polepsza ocenę kredytową (Credit Score). Jeśli starasz się o jakikolwiek kredyt w brytyjskim banku (konsumpcyjny, hipoteczny, itp.), w rezultacie pozwala ci uzyskać korzystniejsze warunki kredytowe. Co więcej, niektóre firmy udzielają np. kredytów hipotecznych (mortgage) tylko i wyłącznie oficjalnym rezydentom UK. Podobnie sprawa wygląda w przypadku firm ubezpieczeniowych.

- Rezydentura kończy problem podwójnego opodatkowania, ponieważ przenosimy nasze interesy całkowicie do Wielkiej Brytanii (nawet, jeśli chcemy wrócić do Polski za jakiś czas), więc to właśnie tu płacimy podatki i składki.

- Jako rezydent posiadasz wszystkie prawa, jak rodowici Brytyjczycy. Łatwiej więc starać się o benefity, zasiłki, kredyty, a nawet wizę do Stanów Zjednoczonych czy Australii.


Polacy często lekceważą rezydenturę tymczasową z różnych powodów. Czasem dlatego, że nie zamierzają zostać w UK na stałe, a czasem dlatego, że boją się urzędniczej biurokracji. Jednak w Wielkiej Brytanii urzędy nie straszą niemiłymi paniami w okienkach. Większość spraw załatwia się za pomocą odpowiednich formularzy i poczty. Warto więc odważyć się na podjęcie tego ryzyka i zajęcie się swoimi sprawami. Zatem do dzieła! I pamiętajcie, że bezpłatne aplikowanie obowiązuje tylko do 6 kwietnia!

Wszystkie osoby zainteresowane zagadnieniem rezydentury, czy to czasowej, czy bezterminowej, a także innymi zagadnieniami imigracyjnymi zapraszamy do naszego biura:

TemidaHelp4U
308 Lincoln Road (I piętro)
Peterborough
PE1 2ND
(w budynku Smart Move)

Telefony kontaktowe:
075 95 63 29 97
079 02 89 36 08
01733 564 974

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skype: temidahelp4u


Pomożemy z aplikacją o rezydenturę. Świadczymy usługi drogą korespondencyjną, bez konieczności przyjazdu do naszego biura. Zadzwoń lub napisz do nas, ustalimy dogodną formę kontaktu i przekazania dokumentacji.

Jesteśmy autoryzowanym agentem HM Revenue and Customs.

hmrc 2

Artykuł sponsorowany

Komentarze   

0 #1 mario 2014-11-30 01:43
ŻAŁOSNE,KOPIA TEKSTU Z GOOGLE :sad: NAWET DZIWNYCH PRZERW W TEKSCIE SIE NIE CHCIAŁO SKORYGOWAĆ I OCZYWISCIE REKLAMA WCISNIĘTA NIBY MIMOCHODEM,nies tety po mailu do hmrev and cust.nie ma zadnej akredytacji,wie cej nikt o was nie słyszał sprytny zbys z londynu ze srednia znajomoscia ang.przechytrza rodakow well done u prick so wankers f of unikac
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC