1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 18.5.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Eurosceptyczne Peterborough

eurosceptycze peterborough mainPeterborough jest drugim, najbardziej eurosceptycznym miejscem w całej Wielkiej Brytanii – wynika z badania opublikowanego przez portal YouGov. Na podium nasze miasto wyprzedziła jedynie gmina miejska Londynu, Havering. Do opracowania raportu posłużyły dane ponad 80,000 osób i ich opinie o skłonności do głosowania za lub przeciw wyjściu UK z Unii Europejskiej.

Eurosceptyczna mapa Wielkiej Brytanii, opracowana przez YouGov i pokazana poniżej, jasno wskazuje na podział kraju pod kątem sympatii dla Unii Europejskiej na „eurofilską” północ i eurosceptyczne południe:

 

mapa eurosceptyczne peterborough

lista eurosceptyczne peterborough


Rejony Aberdeen czy Edynburga, oazy poparcia dla Partii Pracy, są mniej skłonne do porzucenia przez Wielką Brytanię członkostwa w Unii Europejskiej – natomiast Peterborough, Northamptonshire (15 miejsce w rankingu) czy Lincolnshire (29 miejsce) wręcz przeciwnie.

YouGov wiąże także eurosceptycyzm pewnych rejonów kraju z niskimi dochodami, uzyskiwanymi przez ich mieszkańców. Przychylność względem Unii Europejskiej można zauważyć w miastach uniwersyteckich.

Skąd tak silne antyunijne nastroje w Peterborough i okolicach?

- Wysoki wskaźnik imigracji w mieście tłumaczy wynik sondażu i mówi, że Peterborough chce wyjścia UK z UE! Chodzi o uregulowanie tej kwestii, zarządzanie infrastrukturą i kulturową historią (brytyjską) tego wspaniałego miasta – postuluje lokalna organizacja non-profit, Growborough.

Według innego sondażu opublikowanego przez YouGov pod koniec ubiegłego miesiąca, w którym przepytano 3,482 respondentów, 38% poparło Brexit, 37% było przeciw a 25% nie ma jeszcze wyrobionego zdania w tej kwestii.

 

Komentarze   

+1 #1 strajkah 2016-03-19 12:42
No i bardzo dobrze,może wkońcu Wielka Brytania wyjdzie z tej umierającej powolna smiercią UE.
Skończy się napływ tej całej patologii tutaj.
Polska również powinna wyjść z tego bagna ,w którym oprócz dlugów nie mamy żadnych pożytków.
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC