1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 18.5.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Niezwykła instalacja w Queensgate

sky of poppies peterborough 1"Niebo maków" to instalacja artystyczna, upamiętniająca setną rocznicę bitwy nad Sommą. Do połowy listopada można ją oglądać przy North Square, w centrum handlowym Queensgate w Peterborough. Jeżeli tylko, jak sama nazwa kompozycji wskazuje, spojrzycie do góry. Wtedy zobaczycie ponad tysiąc ręcznie wykonanych z filcu maków, przywieszonych do sufitu i trzeba przyznać, że jest to widok niezwykły.

Autorką instalacji jest lokalna artystka Charron Pugsley-Hill, której w wykonaniu dzieła pomagali liczni wolontariusze m.in. ze szkół podstawowych oraz miejskich firm.

- Jestem zachwycona, że moja wizja ujrzała w końcu światło dzienne – komentowała w dniu oficjalnej prezentacji – Maki, symbolizujące dusze poległych w bitwie nad Sommą, sięgają z nieba i dotykają dusz oglądających ich osób.

Artystyczny memoriał po raz pierwszy zaprezentowano w centrum wczoraj, tj. 6 lipca. W uroczystości udział wziął m.in. burmistrz miasta Peterborough, radny David Sanders.

Podczas ceremonii odczytano nazwiska 131 żołnierzy z Peterborough, którzy polegli w tej największej bitwie I wojny światowej.

Instalacja z filcu będzie wisieć w Queensgate do dnia 18 listopada. Data nie jest przypadkowa – dokładnie w tym samym dniu, w roku 1916, nad Sommą zakończyły się działania wojenne.

 

sky of poppies peterborough slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC