1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 18.5.2021
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Heritage Open Days 2018

heritage open days peterboroughBezpłatny dostęp do historycznych miejsc i zabytków, do których wstęp jest zazwyczaj płatny lub ograniczony dla gości – oto istota zbliżających się Heritage Open Days. Wszystko po to, aby mieszkańcy w całym kraju mogli zapoznać się z szeroko pojętym brytyjskim dziedzictwem i skarbami architektury. Jakie miejsca będzie można odwiedzić w tym roku w Peterborough oraz okolicach?

Opisywane dni otwarte odbywają się zawsze we wrześniu. To największe, kulturalne wydarzenie w Anglii; bierze w nim udział ponad 2000 organizacji, 40 tysięcy wolontariuszy oraz ponad milion zwiedzających.

W tym roku inicjatywa potrwa dłużej. Perełki brytyjskiej historii, architektury i kultury bezpłatnie odkrywać będziemy przez całe osiem dni; 6-9 & 13-16 września 2018.

Strona internetowa Heritage Open Days podaje ponad 5,500 propozycji do wykorzystania w czasie dni otwartych (z których 177 znajduje się w naszym hrabstwie) i świetną wyszukiwarkę, dzięki której możemy określić swoje preferencje i pożądaną lokalizację:
https://www.heritageopendays.org.uk/visiting/advanced-search 

Wachlarz możliwości jest ogromny i obejmuje teren całego kraju. Od zamków do ratuszy, od wież do podziemi, od posiadłości do spacerów z przewodnikiem. Gdziekolwiek się nie znajdziemy w wyżej wymienionych dniach, na pewno w okolicy znajdzie się również coś godnego zwiedzenia.

Podczas Heritage Open Days dostaniemy się za kulisy Key Theatre, odwiedzimy biuro burmistrza Peterborough oraz obiekt, w którym zmienia się odpady w energię elektryczną, zajrzymy do miejskich meczetów czy do pięknego przykładu architektury lat 80. w postaci Westpoint (siedziby głównej firmy Thomas Cook) – a to tylko część atrakcji.

heritage open days 2018 slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC