1 funt szterling = PLN
Pogoda w Luton
Luton
+10°C
Dzisiaj jest: 9.4.2020
   accidentZigZag-Baner pierogarnia banner 170x200  
polbud OMEGA POPRAWIONE   SZKOLA INTERNETOWA BANER
 SHA baner  

Do £3000 od państwa dla tych, którzy chcą kupić dom

konto isa help to buyWśród wszystkich postanowień, ogłoszonych kilka dni temu w brytyjskim budżecie na 2015 rok, jedno wydaje się być szczególnie interesujące: wprowadzenie Help to Buy ISA. Rząd w UK zrobił już bardzo dużo, żeby pomóc zainteresowanym osobom w kupnie pierwszego domu. Od jesieni dołoży nawet do £3000 każdemu, kto zdecyduje się oszczędzać na własne lokum.

Sprawa jest prosta. Osoby powyżej 16. roku życia, myślące o kupnie swojego pierwszego domu na terenie Wielkiej Brytanii, będą mogły otworzyć specjalne konto oszczędnościowe w banku i odkładać tam do £200 miesięcznie. Rząd wynagrodzi ich za to dodatkowymi 25% od wpłaconej kwoty – co daje bonus w wysokości £50 za każde £200. W taki sposób od rządu można otrzymać nawet do £3000. Bez żadnych haczyków.

Możliwość otwarcia konta Help to Buy ISA będzie obowiązywać przez kolejne cztery lata. Jeśli jednak w tym czasie zdecydujemy się uruchomić konto, to będziemy mogli na nim oszczędzać tak długo, jak to w naszej sytuacji konieczne czyli do momentu gdy będziemy gotowi na kupno nieruchomości.

Szacuje się, że pierwsze takie rachunki banki powinny otworzyć już jesienią tego roku. Wówczas można rozpocząć wpłaty; przy czym nie ma miesięcznego minimum, do którego trzeba się dostosować – jedynie górna granica czyli maximum £200 miesięcznie. Warto jednak pamiętać, że rząd rozpocznie dokładanie się do naszego wkładu na zakup domu od momentu, kiedy sami zaoszczędzimy w sumie minimum £1600 – wtedy będziemy uprawnieni do pierwszych państwowych £400. Osiągnięcie takiej kwoty od zera na koncie ISA najszybciej uda się w ciągu ośmiu miesięcy (8 x £200 = £1600). Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z dopuszczalnej możliwości początkowego zdeponowania £1000 przy otwarciu konta, jeśli nas na to stać, a następnie odkładania do £200 miesięcznie.

Kolejne ułatwienie: konto przypada na osobę, a nie na gospodarstwo domowe. Oznacza to, że np. w przypadku małżeństwa ISA Help to Buy będzie mogła otworzyć zarówno żona, jak i mąż, a oszczędzanie odbywać się będzie na dwóch osobnych kontach, z których każde uprawnione zostanie do otrzymania pełnego bonusu od rządu.

Bonus zostanie wypłacony przy zakupie naszego domu. Wartość nieruchomości nie może jednak przekraczać £250,000 (£450,000 w Londynie).

Help to Buy ISA to konto oprocentowane.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
carworld new
ABC